WARSZTATY Tango Argentino dla początkujących 12.03.2017

Warsztaty marzec 1

 

Zapisy zostały zamknięte, serdecznie dziękujemy za ogromne zainteresowanie! :) 

W marcu będą ruszały regularne grupy kursu Tanga Argentyńskiego (13.03 i 16.03) ale jeśli wcześniej chcielibyście zobaczyć „czym to się je” ;) ZAPRASZAMY NA WARSZTATY!

CZYM JEST TANGO?
Tango argentyńskie powstało w Buenos Aires, w mieście tętniącym życiem, w mieście będącym tyglem w którym mieszały się różne, często bardzo odległe od siebie kultury. I tak też słychać w nim wpływy afrykańskiego Candombe i włoskiej poezji, niemiecki bandoneon wyznacza rytm, a tańczą je ludzie którzy tęsknią, dodając ostateczny składnik – nostalgię. Tango jest tańcem powstałym w mieście, a to co go definiuje to milonga – miejsce gdzie ludzie się spotykają by tańczyć tango. Tango jest tańcem o bogatej historii, ale wciąż jest młode, wciąż się rozwija i żyje, żyje na milongach organizowanych we wszystkich większych miastach Polski i Europy. Tango nie jest tańcem pokłóconych kochanków, lecz tańcem ludzi szukających jedności, połączenia i kontaktu. To taniec w którym istotna jest uważność, dbałość i współpraca, cechy sprawiające, że para na chwile staje się jednym człowiekiem.

Przykładowe filmiki znajdziecie na naszej stronie w zakładce oferta:
http://skalskidance.pl/oferta/
————————–————————–—————
ZAJĘCIA POPROWADZĄ:
Szymon Nowak i Joanna Nowak (opis na dole)
————————–————————–—————
TERMIN:
12.03.2017
————————–————————–—————
GODZINY:
19:00-21:00 (2h)
————————–————————–—————
CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:

– obowiązkowe buty na przebranie! :)
– siebie i uśmiech!! ;)
————————–————————–—————
CZY MOŻNA PRZYJŚĆ BEZ PARY?

Tango jest tańcem opartym nie na choreografiach, ale na prowadzeniu, co jakiś czas robimy więc zmiany w parach, żeby jak najlepiej nauczyć się prowadzenia rożnych osób. Nie przejmuj się więc jeśli nie masz z kim przyjść – na pewno będzie z kim tańczyć!
Z kolei stałe pary niech się nie przejmują – postaramy się żebyście mogli w miarę często ze sobą tańczyć, a taniec z innymi osobami tylko pomoże Wam w lepszym zrozumieniu swojego partnera/partnerki.
————————–————————–—————
DLA KOGO?
CAŁKOWICIE POCZĄTKUJĄCYCH – czyli dla całkiem zielonych ;););)
– dla osób które nigdy Tanga nie miały okazji poznać.
————————–————————–—————
CENA:
20zł od osoby

Uwaga:
Na warsztatach NIE działają karty rabatowe takie jak Multisport!

————————–————————–—————
ZAPISY:

– na stronie: http://skalskidance.pl/oferta/zapisy/
– pod telefonem: 507 374 555 (biuro Skalski Dance School)
– osobiście w Studio przy ul. Tatarskiej 5

UWAGA! – liczba miejsc ograniczona: gwarancję miejsca daje tylko wpłata na poniższe konto (liczy się kolejność zaksięgowania wpłaty na naszym koncie)

bzwbk 25 1090 1665 0000 0001 2086 1085
Katarzyna Dudzic-Skalska Skalski Dance School
————————–————————–—————
UCZYĆ BĘDĄ: Szymon Nowak i Joanna Nowak

Tango nie jest dla nas tylko pasją, jest stylem życia. Budzimy się rano, nucąc nasze ulubione tanga. Nigdy nie myśleliśmy, że będziemy tańczyć, teraz nie możemy sobie wyobrazić życia bez tanga. Nie możemy też powiedzieć, czym jest dla nas tango – z tygodnia na tydzień jest ono czymś innym i ujawnia się nam od nowej, nieznanej strony. Tango jest takie jak ludzie, którzy je tańczą, dlatego gdy zmieniamy się, zmienia się nasz taniec.

Od 2011 roku regularnie uczymy tanga w Krakowie oraz prowadzimy warsztaty w innych miastach Polski. Prowadząc zajęcia dla zaczynających naukę tanga, największą uwagę zwracamy na płynność tańca, zdolność improwizacji i komunikację między partnerami. Na późniejszych etapach nauki przywiązujemy szczególną wagę zarówno do techniki, jak i estetyki tańca. Elegancja w tańcu nie wiąże się tylko z wyglądem zewnętrznym, lecz elegancja oznacza dbałość – dbałość o kobietę, z którą się tańczy, o muzykę i o emocje, które się przeżywa.

Najważniejszym doświadczeniem w rozwijaniu naszego tańca był długi pobyt w stolicy tanga argentyńskiego – Buenos Aires. Tam, oraz na wielu festiwalach europejskich, mieliśmy okazję uczyć się u największych gwiazd współczesnego tanga argentyńskiego. Największy wpływ na nasz taniec wywarli znakomici tancerze, tacy jak: Sebastián Arce i Mariana Montes, Sebastián Achával i Roxana Suárez, Javier Rodríguez, Virginia Pandolfi, Juan Martín Carrara i Stefania Colina, Pablo Rodriguez, Noelia Hurtado i Carlitos Espinoza, oraz wielu innych nauczycieli polskich i zagranicznych.

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia na zajęciach :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>