King Swing #1
King Swing #1
King Swing #2
King Swing #2
King Swing #3
King Swing #3

 Instruktorzy

 

skalski dance school instruktorzy marcin skalskiMarcin Skalski

Wielokrotny Mistrz Okręgu Małopolskiego w Tańcu Towarzyskim, a aktualnie nauczyciel West Coast Swingu w Skalski Dance School oraz sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego i Trener Tańca Sportowego w Klubie Tańca Bawinek. 

Tańcem Towarzyskim zajmuje się od wielu, wielu lat (tak, wiemy, że tu powinna pojawić się konkretne liczba, ale Marcin nie pamięta jaka :)) W tym czasie uczył się u najlepszych specjalistów polskich i zagranicznych osiągajac w Tańcu Towarzyskim najwyższą klasę taneczną S zarówno w stylu standardowym jak i latynoamerykańskim, po czym rozkręcił się tak, że sam postanowił zająć się szkoleniem par sportowych. Nikt nie może zaprzeczyć, że była to właściwa decyzja! 

Przez kilka lat szkolił w Sportowym Klubie Tańca STYL w Nowej Hucie, by w końcu powrócić do swojego macierzystego klubu - Studia Tańca Bawinek. 
Marcin posiada uprawnienia sędziowskie Polskiego Towarzystwa Tanecznego i jeśli na turnieju zobaczycie bardzo poważnego ;) sędziego z najgroźniejszą ze wszystkich miną, z pewnością jest to Marcin :) 

Ostatnimi czasy zakręcony totalnie na punkcie West Coast Swingu, jako jeden z nielicznych w Polsce tańczy Westa aktualnie na poziomie advance, a jego "konikiem" jest zawsze technika tańca oraz to żeby nikt nie myślał o sobie, że ma dwie lewe nogi do tańca ;) ;) 
Oboje z Kasią, średnio raz w miesiącu biorą udział w Eventach Westowych w Europie i z powodzeniem zarażają Kraków swoją pasją ;)

 

skalski dance school instruktorzy kasia skalska

Kasia Skalska

Kasia jest instruktorką z bardzo dużym doświadczeniem zdobytym w kilku krakowskich szkołach tańca, również jako szkoleniowiec dla innych instruktorów. Później rozpoczęła własną działalność i działa do dziś :) Uczy osoby od lat 3 do... przez delikatność nie napiszemy ;), posiada również doświadczenie w uczeniu tańca osób niewidomych i niepełnosprawnych.

Zaczynała od tańca towarzyskiego, później zajęła się również tańcem użytkowym, a w 2014 roku rozpoczęła przygodę z west coast swingiem. We wszystkich tych tańcach cały czas się rozwija, żeby móc jak najlepiej przekazywać swoją wiedzę. Dużą radość sprawia jej praca nad choreografiami do pierwszego tańca i może pochwalić się tym, że układała już tańce dla par, które poznały się na prowadzonych przez nią kursach :D

Jej żelazną dewizą jest to, że KAŻDY (bez wyjątków) może być dobrym tancerzem. Jest to tylko kwestia czasu poświęconego na naukę (i znalezienia metod odpowiednich dla konkretnej osoby, ale to jest już zadanie instruktora :))

 

 

skalski dance school instruktorzy szymon nowak

Szymon Nowak i Joanna Szelegieniec

Od 2011 roku regularnie uczą tanga w Krakowie oraz prowadzą warsztaty w innych miastach Polski. Prowadząc zajęcia dla osób początkujących, największą uwagę zwracają na płynność tańca, zdolność improwizacji i komunikację między partnerami. Na późniejszych etapach nauki kłada nacisk zarówno na technikę, jak i estetykę tańca. Elegancja w tańcu nie wiąże się dla nich tylko z wyglądem zewnętrznym, lecz oznacza również dbałość – o kobietę, z którą się tańczy, o muzykę i o emocje, które się przeżywa.

 

 

skalski dance school instruktorzy natalia malingaNatalia Malinga

Natalia Malinga - odkąd zaczęła tańczyć nie potrafi przestać ;) ,taniec dla niej jest jak energia, potrafi ponieść w rytm każdej muzyki. Początkowo zafascynowana tańcem towarzyskim (klasa A w obydwu stylach), obecnie już od kilku lat zajmuje się tańcami afro-kubańskimi prowadząc kursy salsy, biorąc udział w pokazach i eventach . Kiedy tańczy, jest w swoim żywiole - spontaniczna i pełna ekspresji. W trakcie zajęć uważna i skupiona, ale równocześnie pełna pasji i pozytywnej energii, analizuje każdą figurę by w jak najbardziej obrazowy sposób pokazać i wytłumaczyć ruch.

 

skalski dance school instruktorzy monika grunwald

Monika Grunwald

Info wkrótce

 

skalski dance school instruktorzy paulina gorka

Paulina Górka

Paulina rozpoczęła swoją przygodę z tańcem na zajęciach tańca towarzyskiego będąc jeszcze dzieckiem. Po pięcioletniej przerwie w tańcu odkryła Discofoxa i West Coast Swing, w których zakochała się bezpowrotnie, a sala taneczna stała się od tej pory jej drugim domem. Jest pozytywnie zakręcona na punkcie tańca, muzyki i górskich wspinaczek, a o poziomie tego "zakręcenia" niech świadczy fakt, że w 2017 roku została mistrzem obrotów na European WCS 'Spin' Championships w Gdańsku, z rekordem 262 obroty za jednym zamachem! :)

Cały czas szkoli się u najlepszych międzynarodowych instruktorów i weekendy częściej spędza uczestnicząc w warsztatach i konkursach w całym kraju i za granicą, niż w domu :)

Mamy nadzieję, że Paulinie uda się zakręcić Wam w głowie i wpiszecie w grafik zajęcia użytkowe jako obowiązkowy punkt każdego tygodnia  ;)